ForumPortalliPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Shqip edhe nė ēerdhe

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
ExTra
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 276
Registration date : 09/01/2008

MesazhTitulli: Shqip edhe nė ēerdhe   Sat Mar 01, 2008 5:44 amTetovė, 29 shkurt - Nė ēerdhen e fėmijėve "Mlladost", nė afėrsi tė Qendrės sportive tė Tetovės, qė para disa ditėsh ėshtė hapur edhe paralelja e parė me mėsim nė gjuhėn shqipe. Nė kėtė institucion, deri mė tani janė pėrkujdesur vetėm fėmijėt maqedonas. Vendimi pėr hapjen e paraleles nė gjuhėn shqipe, vjen pas njė peticioni me shkrim tė dėrguar nga prindėrit shqiptarė qė jetojnė nė kėtė pjesė tė qytetit.
Drejtoresha e ēerdhes sė fėmijėve "Mlladost", Ramie Dauti, thotė se ėshtė plotėsuar njė kėrkesė e madhe e prindėrve shqiptarė dhe shpreson se nė tė ardhmen kjo paralele do tė frekuentohet nga mė shumė fėmijė, sepse edhe kushtet janė tė mira. "Aktualisht nė paralelen shqiptare janė tė pėrkujdesur 9 fėmijė. Ėshtė e angazhuar edhe njė edukatore shqiptare, ndėrsa nėse paraqitet nevoja, atėherė do tė angazhohen edhe tė tjera. Megjithatė, ky ėshtė nja hap pozitiv, sepse ėshtė plotėsuar njė kėrkesė e kamotshme e prindėrve tė kėsaj lagjeje, ndėrsa presim qė nė tė ardhmen kjo paralele tė frekuentohet edhe mė shumė ", sqaron Dauti.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Shqip edhe nė ēerdhe
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Informacione & Diskutime te ndryshme :: Lajme Ditore-
Kėrce tek: