ForumPortalliPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 BAC U KRY

Shko poshtė 
AutoriMesazh
WtOolS
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 337
Registration date : 09/01/2008

MesazhTitulli: BAC U KRY   Mon Feb 18, 2008 6:17 amKosova shpalli pavarėsinė


Prishtinė, 17 shkurt - Parlamenti i Kosovės ka shpallur Kosovėn Shtet. Nė seancėn e jashtėzakonshme tė mbajtur nga Parlamenti i Kosovės, parlamentarėt kanė miratuar njėzėri Deklaratėn e Pavarėsisė. Pėrmes kėsaj deklarate, zyrtarėt e Kosovės zotohen tė zbatojnė Planin e Ahtisarit, tė respektojnė fqinjėsinė e mirė me shtetet e tjera, pėr paqe dhe stabilitet. Deklarata e Pavarėsisė ėshtė firmosur nga tė gjithė deputetėt e pranishėm nė Parlament. Me miratimin e Deklaratės sė pavarėsisė Kosova shpallet shteti mė i ri i Ballkanit, Evropės dhe Botės. Shqiptarėt nė pėrgjithėsi dhe ato tė Kosovės nė veēanti, kanė realizuar kėshtu ėndrrėn shekullore plotė sakrifica e mund.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://start.go-forum.net
 
BAC U KRY
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Informacione & Diskutime te ndryshme :: Lajme Ditore-
Kėrce tek: