ForumPortalliPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Turqia ndryshoi Kushtetutėn pėr shamitė islamike

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Yummy Girl
I thjesht


Numri i postimeve : 4
Registration date : 13/01/2008

MesazhTitulli: Turqia ndryshoi Kushtetutėn pėr shamitė islamike   Sat Feb 09, 2008 3:55 pmParlamenti turk ka aprovuar tė shtunėn dy amendamente nė Kushtetutė, sipas tė cilave lejohet mbajtja e shamisė islamike tė kokės nė universitete. Qeveria thotė se moslejimi i mbajtjes sė shamisė sė kokės i privon tė drejtėn e shkuarjes nė universitet mijėra vajzave.

Ky veprim ka njė mbėshtetje tė gjerė publike, por establishmenti i fuqishėm laik nė Turqi, e kundėrshton me forcė njė lėvizje tė tillė tė qeverisė. Kėtu pėrfshihen gjykatės tė lartė, gjeneralė dhe shumica e akademikėve
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Turqia ndryshoi Kushtetutėn pėr shamitė islamike
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Informacione & Diskutime te ndryshme :: Lajme Ditore-
Kėrce tek: