ForumPortalliPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Tėrstena i kthehet dyshemesė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
WtOolS
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 337
Registration date : 09/01/2008

MesazhTitulli: Tėrstena i kthehet dyshemesė   Fri Feb 01, 2008 5:58 amShkup, 31 janar - Legjenda e mundjes shqiptare, Shaban Tėrstena, pas disa vjetėsh larg dyshemesė, ka vendosur t'i rikthehet mundjes si anėtar i KM "Tefejuz". Kėtė lajm e konfirmoi edhe trajneri i ekipit shkupjan, Nazmi Ali.
"Meqenėse ėshtė 15-vjetori i klubit tonė, shpreha dėshirė qė Shaban Tėrstena tė mbrojė ngjyrat tona. Kėtė e arrita, pasi bisedova me tė dhe menjėherė e regjistrova nė Federatėn e Mundjes sė Maqedonisė", pohoi Aliu. Ndryshe, FMM-ja gjatė ditės sė enjte ka njoftuar se ka pėrfunduar afatin kalimtar. "Mė 31 janar ka pėrfunduar afati kalimtar, kurse ekipet shqiptare kėtė herė kanė realizuar disa hapa pozitivė. KM 'Tefejuzi' pėrveē, Tėrstenės, ka marrė edhe 2 mundės nga Radovishi, Shukri Abdiun dhe Ergi Bajramovin. KM 'Liria' ka rikthyer Arsim Zejnullahun, ndėrsa klubi i Shkupit ka arritur tė pėrforcohet me mundės tė kategorive tė reja, tė cilėt mund t'i kombinojė edhe nė Ligėn e parė", deklaroi sekretari i FMM-sė, Besnik Ejupi.
Nga ana tjetėr, sipas burimeve tė gazetės KOHA, njė ndėr ekipet mė tė mira gjatė viteve tė fundit nė Maqedoni, "Ballkanec" nga Shtipi, ėshtė nė prag tė shkatėrrimit, pasi mundėsit aktualė kanė larguar drejtuesit e klubit dhe tė njėjtėt i kanė marrė vetė duke emėruar pėr kryetar mundėsin Boban Danev.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://start.go-forum.net
 
Tėrstena i kthehet dyshemesė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Informacione & Diskutime te ndryshme :: Lajme Ditore-
Kėrce tek: