ForumPortalliPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Shkėndija mposht Milanon

Shko poshtė 
AutoriMesazh
WtOolS
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 337
Registration date : 09/01/2008

MesazhTitulli: Shkėndija mposht Milanon   Tue Jan 29, 2008 2:55 pmTetovė, 28 janar - Nė ndeshjen miqėsore qė u zhvillua nė Dojran gjatė fundjavės, ekipi i Shkėndijės ka arritur tė mposhtė skuadrėn e Milanos me 3-1.
Golat pėr tetovarėt i ka shėnuar Millosheviq, Haxhibuliq dhe Sallai, kurse pėr Milanon ka realizuar Gligorovski.
Nė kėtė takim luajti edhe pėrforcimi i ri, Enis Hamidoviē. "Enisi u testua nė ndeshjen ndaj Milanos dhe ka shprehur dėshirė qė tė paraqitet edhe nė ndeshjet tjera. Ndryshe, ai tė hėnėn ėshtė kthyer nė Novi Pazar, pasi duhej tė diplomohej nė Fakultetin e Edukatės Fizike, kurse mė pas do tė rikthehet nė Tetovė", siguroi kryetari i Shkėndijės, Sinan Idrizi.
Nga ana tjetėr, kėto ditė pritet tė arrijė edhe futbollisti nigerian, Emanul Izuaga.
"Procedura e marrjes sė lejes ėshtė nė procedurėn e Ministrisė sė Punėve tė Brendshme tė Nigerisė, dhe nė rast se kryhet, atėherė ai do tė arrijė nė Tetovė", pohoi Idrizi.

Burim Guxhufi pranė largimit?
Ėshtė vendosur nė pikėpyetje qėndrimi i sulmuesit, Burim Guxhufi, pasi shkupjani ėshtė lėnduar. Sipas Sinan Idrizi, nė rast se ėshtė nė pyetje operacion atėherė Guxhufi nuk do tė kthehet te Shkėndija.
"Nė raste se bėhet fjalė pėr ndonjė lėndim serioz, atėherė ne nuk mund tė presim dhe do ta dėrgojmė te mjeku pėr tė gjetur diagnozėn e saktė. Nė rast se nuk ėshtė ndonjė lėndim serioz atėherė Guxhufi do tė rikthehet te Shkėndija", siguroi Idrizi.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://start.go-forum.net
 
Shkėndija mposht Milanon
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Informacione & Diskutime te ndryshme :: Lajme Ditore-
Kėrce tek: