ForumPortalliPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Vlon nė PRSD

Shko poshtė 
AutoriMesazh
WtOolS
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 337
Registration date : 09/01/2008

MesazhTitulli: Vlon nė PRSD   Tue Jan 29, 2008 2:53 pmShkup 28 janar - Menjėherė pas dorėheqjes sė ministres sė Ekonomisė Vera Rafajllovska dhe padisė penale pėr sekretaren shtetėrore nė Ministrinė e Mbrojtjes nė Partinė e Re Socialdemokrate mbretėron pakėnaqėsi e madhe. Pėr tė tejkaluar mosmarrėveshjet, kryesia nė njė seancė urgjente ka caktuar mbajtjen e kongresit tė jashtėzakonshėm mė 22 mars tė kėtij viti, ku strukturat partiake do tė mundohen t'i tejkalojnė mosmarrėveshjet e tyre. Sipas burimeve nė kėtė parti, kongresi do tė jetė edhe njė rrėmujė e vėrtetė, e cila mund tė rezultojė edhe me copėtimin tė tėrėsishėm pėr shkak tė mosmarrėveshjeve tė thella brendapartiake.
Sipas burimeve tė gazetės "Koha" nė kėtė parti, njė pjesė e strukturės e kryesuar nga deputetėt Vele Mitanovski dhe Mirjana Sekullovska, akuzojnė kryetarin Tito Petkovski, se ka pranuar dorėheqjen e ministres Vera Rafajllovska pa konsultime me strukturat e partisė dhe se vendimin e ka marrė nė pajtim me disa persona afėr tij. Petkovski gjithashtu akuzohet edhe pėr dorėheqjen e nėnkryetarit tė parlamentit Ivan Inastasovski. Grupi i udhėhequr nga Vele Mitanovski, gjithashtu nuk pajtohet qė ish-ministrja e Ekonomisė, Vera Rafajllovska, se nuk ka kryer me sukses obligimet e saj. Sipas tė njėjtave burime, gjatė njė mbledhje tė kryesisė partiake, ka ndodhur njė incident, ku rast pėr hir tė intervenimit tė kolegėve tė tyre nuk ardhur nė duel fizik mes ministrit tė Mbrojtjes Llazar Elenovski dhe ish-nėnkryetarit tė Parlamentit, Ivan Anastasovskit.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://start.go-forum.net
 
Vlon nė PRSD
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Informacione & Diskutime te ndryshme :: Lajme Ditore-
Kėrce tek: