ForumPortalliPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Vritet i dyshuari pėr vrasjen e "Tigrit"

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
WtOolS
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 337
Registration date : 09/01/2008

MesazhTitulli: Vritet i dyshuari pėr vrasjen e "Tigrit"   Wed Jan 23, 2008 6:21 amShkup, 22 janar - Tė martėn pasdite policia ka vrarė 41-vjeēarin, Naser Nebiu, njėri prej tė dyshuarve pėr vrasjen e pjesėtarit tė Njėsisė speciale "Tigra", nė lagjen Autokomandė tė Shkupit.
Sipas policisė, Naser Nebiu ėshtė vrarė rreth orės 16 nė Haraēinė, gjatė njė aksioni tė organizuar policor pėr arrestimin e tij. Policia ka informuar se nė kohėn kur ėshtė intervenuar nė shtėpinė e tij, 41-vjeēari ka dhėnė rezistencė, ndėrsa zjarri i hapur nga policia i ka marrė jetėn atij.
Ndryshe, Naser Nebiu ka qenė i arratisur nga burgu i Idrizovės, ku ishte dėnuar pėr tė vuajtur dėnim 10 vjeēar.
"Nė momentin kur i njėjti ka parė rrezikun pėr arrestim, ai ka shtėnė me armė zjarri nė drejtim tė policisė dhe me kėtė ka marrė edhe pėrgjigjen e njėjtė", kanė theksuar zyrtarė tė lartė tė policisė.
I akuzuar pėr grabitje dhe pėrdhunim tė dy vajzave 16-vjeēare, 37-vjeēari nga Haraēina u arratis nga "Idrizova" kur i kishin mbetur pėr tė vuajtur edhe 7 vjet e 6 muaj burg.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://start.go-forum.net
 
Vritet i dyshuari pėr vrasjen e "Tigrit"
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» "Dublinasit" Pjesa e I
» Naile Zhupani: "KOSOVES" - poezi nga Arshi Pipa
» Qamil L. Zekolli:Me rastin e pėrkujtimit tė trembėdhjetėvjetorit tė rėnjes heroike tė Komandantit tė Brigadės 121-"Kumanova" tė UCK-sė, Ismet Jashari dhe 65 dhe Dėshmorėve tė kėsaj Brigade
» Lidhja e shkrimtarėve tė Kosovės (LSHK), nxori numrin 2 tė revstes "Metafora"
» IDRIZ ZEQIRAJ:ADRESIMI I SAKTĖ I AKUZĖS NGA EULEX-I-HIPOKRIZIA E TURPSHME E KALEMXHINJVE POLITIKĖ DHE "INTELEKTUALĖ"

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Informacione & Diskutime te ndryshme :: Lajme Ditore-
Kėrce tek: