ForumPortalliPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Visar Ganiu, nuk di t’u thotė JO titujve

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ExTra
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 276
Registration date : 09/01/2008

MesazhTitulli: Visar Ganiu, nuk di t’u thotė JO titujve   Sun Jan 13, 2008 9:43 amKoha: FFM-ja ju shpalli trajner mė tė mirė pėr kategoritė e reja. Sa jeni i kėnaqur me arritjet gjatė vitit qė lamė?

Ganiu: Jam i kėnaqur pėr arsye se arritėm tė shpallem kampion i dyfishtė (Kampionatin dhe Kupėn e Maqedonisė) me gjeneratėn e kadetėve, ndėrsa u nominuam edhe si ekip mė i mirė pėr vitin qė lamė. Pėr kėtė sukses meritė tė posaēme kanė lojtarėt, por edhe unė si trajner. Edhe pse ky ēmim ndoshta ėshtė i vonshėm, sepse gjatė katėr viteve tė kaluara kam qenė finalist nė Kupė, prapė se prapė e vlerėsoj shumė kėtė titull.

Koha: Ėshtė ky ēmimi i parė qė keni arritur tė fitoni ose keni fituar edhe mė herėt?

Ganiu: Kam fituar disa ēmime, mirėpo ky i fundit nga Federata e Futbollit tė Maqedonisė nė bazė tė nivelit ėshtė ēmimi mė i lartė. Shpresoj se nuk do tė jetė i fundit, por do tė ketė edhe shumė ēmime tjera.

Koha: Aktualisht po udhėhiqni kadetėt e Sllogės. Cili ėshtė synimi juaj kėtė sezon?

Ganiu: Edhe kėtė sezon synimi im dhe i lojtarėve ėshtė tė fitojmė Kampionatin dhe Kupėn e Maqedonisė. Aktualisht nė garat e kampionatit jemi nė vendin e parė, ndėrkohė jemi shpallur edhe kampion vjeshtor, ndėrsa nė Kupė kemi arritur nė 1/8 e finales. Jam i bindur se njėrėn do ta fitojmė, mirėpo nuk shoh arsye pėrse tė mos i fitojmė tė dy titujt.

Koha: A posedoni licencė tė duhur pėr tė qenė trajner profesionist?

Ganiu: E posedoj licencėn A dhe B, ndėrsa ajo ēka ėshtė me rėndėsi ėshtė se kam magjistruar nė Fakultetin e Edukatės Fizike nė Universitetin "Shėn Kirili" nė Shkup nė lėmin e futbollit. Ndryshe, kam bėrė edhe 26 punime shkencore, tė cilat janė tė lidhura direkt me futbollin, ndėrkohė kam marrė pjesė edhe nė simpoziume dhe kongrese tė ndryshme nė Kroaci, Serbi, Bullgari, Turqi, dhe prej ēdo simpoziumi dhe kongresi posedoj certifikatė valide.

Koha: A keni pasur deri mė tani ndonjė ofertė tė udhėhiqni ndonjė skuadėr nga Liga e parė ose e dytė?

Ganiu: Kam pasur ofertė nga njė skuadėr e Ligės sė dytė tė cilėn e kam refuzuar pėr shkak se kam dėshirė qė kėtė gjeneratė ta ēoj deri nė fund. Dėshiroj qė kjo gjeneratė tė arrijė tė luaj nė ekipin e parė tė Sllogės dhe besoj se me njė pėrkujdesje mė tė madhe mund tė arrijė sukses tė madh. Aktualisht nė ekipin e parė tė Sllogės tė gjeneratės (1990/91) po luajnė dy futbollistė Ermedin Adem dhe Burhan Mustafa si dhe Emir Shabani, i cili u transferua te Rabotnicki Kometalli.

Koha: Cilin trajner e vlerėsoni mė tepėr nė kampionatin e Maqedonisė?

Ganiu: Trajnerin tė cilin e vlerėsoj mė shumė ėshtė Gjoko Haxhievski, seleksionuesi i Azerbajxhanit dhe trajner i skuadrės sė Baku-s. Ėshtė njė trajner i kompletuar, qė ka arritje tė mėdha dhe ėshtė njė njeri shumė i mirė.
Nė shtator tė vitit tė kaluar kam marrė ofertė nga ai qė tė shkoj tė jem asistent i tij te skuadra e Baku, por pėr shkak tė obligimeve qė kam nė Universitetin e Tetovės (jam asistent) refuzova kėtė ofertė. Mirėpo, jemi marrė vesh qė bashkėpunimi ynė tė vazhdojė nė tė ardhmen.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Visar Ganiu, nuk di t’u thotė JO titujve
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Cka do tė thotė njė gabim shtypi??????
» LDD thotė se njė kandidat i saj ėshtė rrahur nė Skenderaj
» Tė krijosh do tė thotė tė vrasėsh vdekjen

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Informacione & Diskutime te ndryshme :: Lajme Ditore-
Kėrce tek: