ForumPortalliPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Akst:Maqedonia ėshtė ngutur pėr vizat

Shko poshtė 
AutoriMesazh
WtOolS
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 337
Registration date : 09/01/2008

MesazhTitulli: Akst:Maqedonia ėshtė ngutur pėr vizat   Sun Jan 13, 2008 6:24 amAnalisti gjerman Akst theksoi se Maqedonia ka marrė njė vendim tė gabuar dhe tė ngutshėm pėr vizat me Shqipėrinė.


Shefi i Katedrės pėr Integrimin dhe Politikėn Evropiane nė Universitetin e Disburgut, Hajnc Jyrgen Akst, nė njė intervistė pėr radio “Deutche Welle” deklaroi se Maqedonia nuk kishte asnjė detyrim tė merrte njė vendim tė tillė pėr vendosjen e njė sistemi vizash me Shqipėrinė.

“Prandaj kjo ėshtė pėr tu cuditur. Vizat mund tė kėrkoheshin vetėm pas hyrjes nė BE. Ky sistem vlen para futjes nė zonen e Shengenit. Maqedonia as nuk ka filluar negociatat pėr anėtarėsim me BE-nė. Kjo tė cudit. Ky hap mund tė kuptohet vetėm si dėshirė pėr tė rėnė nė sy pėr tė mirė tek BE-ja pėr tė shpejtuar fillimin e negociatave pėr anėtarėsim”, theksoi analisti Akst.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://start.go-forum.net
 
Akst:Maqedonia ėshtė ngutur pėr vizat
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Lufta pėr ēlirimin dhe ndarjen nga Maqedonia: Ja skenari shqiptar

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Informacione & Diskutime te ndryshme :: Lajme Ditore-
Kėrce tek: