ForumPortalliPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Ngritja pėr nė rekatin e dytė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
ExTra
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 276
Registration date : 09/01/2008

MesazhTitulli: Ngritja pėr nė rekatin e dytė   Fri Jan 11, 2008 5:20 pm

Pasiqė tė bėn Xhelsetul-Istiraha (uljėn e tė pushuarit), ngritet nė rekatin e dytė i mbėshtetur me duar nė tokė. “Muhammedi saws ngritej pėr nė rekatin e dytė duke u mbėshtetur ne tokė” (Buhariu dhe Shafiu). ''Muhammedi saws gjate ngritjes i bėnte duart grushta dhe mbeshtetej nė to” (fig 11) Nė kėtė rekat vepron sikur veproi nė rekatin e parė, pervec se e bente mė tė shkurtė se rekatin e parė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Ngritja pėr nė rekatin e dytė
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» AGIM GASHI:30 DHJETORI DITĖLINDJA IME E DYTĖ
» "Tragjedia Tisa", gjendet viktima e dytė?
» Po ta jap jetėn me pushkė nė duar mė duket porsi tė lind pėr herė tė dytė thoshte Deshmori i UēK -Sė Kolė N.Mirdita
» Xhevat Rexhaj: LDK - A kėndellje apo thyerja e kėmbės sė dytė
» Baki Ymeri:Revista Kosova nė numrin e saj tė dytė (2010)

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Feja Islame :: Islami - Feja e vetme, e pranuar tek All-llahu Subhanehu ve Teala-
Kėrce tek: