ForumPortalliPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Vlera e Sexhdes

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
ExTra
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 276
Registration date : 09/01/2008

MesazhTitulli: Vlera e Sexhdes   Fri Jan 11, 2008 5:19 pm

Muhammedi saws thotė: “Kur All-llahu don tė mėshirojė ndokend prej banoreve tė xhehenemit urdhėron melekėt qė ta nxjerrin atė person i cili e ka adhuruar. Melekėt e dallojnė nga gjurmėt e sexhdės, ngase All-llahu ka bėrė haram zjarrit t’i djegė gjurmėt e sexhdės dhekėshtu dalin nga zjarri. Gjithė njeriun e djeg zjarri pėrveq gjurmėve tė sexhdės”. (Buhariu dhe Muslimi)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Vlera e Sexhdes
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Urtėsia ,durimi dhe menēuria si vlera tė veēanta tė kryetarit tė parė tė Kosovės Dr.Ibrahim Rugovės
» Zvicėr, mbi 500 shqiptare nė haxhė. Vlera e haxhit, haxhilerėt nuk i shikojne cmimet

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Feja Islame :: Islami - Feja e vetme, e pranuar tek All-llahu Subhanehu ve Teala-
Kėrce tek: