ForumPortalliPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Ēmimi i madh i Australisė - Melbourne

Shko poshtė 
AutoriMesazh
WtOolS
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 337
Registration date : 09/01/2008

MesazhTitulli: Ēmimi i madh i Australisė - Melbourne   Fri Jan 11, 2008 4:38 pm

Vazhdon serine e rezultateve pozitive ekipi i Renault, ku ne garen e oreve te para te mengjesit te sotem, ka fituar me pilotin kryesor.
Fernando Alonso fiton Cmimin e madhe te Australise, garen e trete te kampionati te F1 duke lene pas Raikkonen e Ralf Schumacher. Dorezohen te dy makinat Ferrari. Nuk ndodhte prej 52 garash qe asnjera per "te kuqeve" te mos arrinte finishin. Massa del nga gara pas kontaktit me Williamsin e Rosenberg, ndersa Schumi doli ne xhiron e 33-t.

Renditja e gares se sotme

Poz_Nr_Emri_________Ekipi__________Xhiro___Koha/Terhequr___Nisja___Pike
1_1_Fernando Alonso__Renault________57_______Fitues_________3__ __10
2_3_Kimi Räikkönen__McLaren-Merc_____57______+1.8 sek_______4_____8
3_7_Ralf Schumacher__Toyota_________57______+24.8 sek______6_____6
4_16_Nick Heidfeld___Sauber-BMW_____57______+31.0 sek______8______5
5_2_Giancarlo Fisichella_Renault________57______+38.4 sek______2_____4
6_17_Jacques Villeneuve_Sauber-BMW___57_____+49.5 sek______19_____3
7_11_Rubens Barrichello__Honda_______57______+51.9 sek_____16_____2
8_21_Scott Speed___STR-Cosworth_____57______+53.8 sek_____18_____1
9_14_David Coulthard_RBR-Ferrari______57______+53.9 sek______11
10_12_Jenson Button__Honda_________56______+1 Xhiro________1
11_19_Christijan Albers__MF1-Toyota____56______+1 Xhiro_______17
12_22_Takuma Sato_Super Aguri-Honda__55______+2 Xhiro_______21
13_23_Yuji Ide_____Super Aguri-Honda___54______+3 Xhiro_______22
Ret_4_Juan Pablo Montoya_McLaren-Mer___46_____+11 Xhiro_______5
Ret_18_Tiago Monteiro__MF1-Toyota______39_____+18 Xhiro_______20
Ret_20_Vitantonio Liuzzi__STR-Cosworth___37_____+20 Xhiro_______12
Ret_5_Michael Schumacher_Ferrari________32_____+25 Xhiro_______10
Ret_9_Mark Webber__Williams-Cosworth___22_____+35 Xhiro_______7
Ret_15_Christian Klien__RBR-Ferrari________4_____+53 Xhiro_______13
Ret_8_Jarno Trulli_______Toyota________________+ sek 9
Ret_10_Nico Rosberg___Williams-Cosworth________+ sek 14
Ret_6_Felipe Massa________Ferrari______________+ sek 15
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://start.go-forum.net
WtOolS
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 337
Registration date : 09/01/2008

MesazhTitulli: Re: Ēmimi i madh i Australisė - Melbourne   Mon Feb 04, 2008 4:00 pm

ah cas po nin e po sheh njeri
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://start.go-forum.net
 
Ēmimi i madh i Australisė - Melbourne
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Shaip Beqiri:Brenga e maestro Berishės dhe madhėshtia e cfilitur
» MBREMJE PERKUJTIMORE ME RASTIN E 1 VJETORIT TE VDEKJES SE AKTORIT TE MADH BEKIM FEHMIU
» Kristaq Shabani : Sipar i madh i artit tė pikturimit
» Mentor Thaqi:Dy poezi
» Emocionohet imami Krasniqi: All-llahu i madhėruar nuk ta kthen shpinėn

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Sporti dhe Sportėdashėsit :: Formula 1-
Kėrce tek: