ForumPortalliPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Bie perdja nė Formula 1 -

Shko poshtė 
AutoriMesazh
WtOolS
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 337
Registration date : 09/01/2008

MesazhTitulli: Bie perdja nė Formula 1 -   Fri Jan 11, 2008 4:34 pm

Me garen e fundit te zhvilluar ne Shangaj - Kine ku triumfoi kampioni aktual i ri F.Alonso bie edhe perdja per Formula 1 per kete vit. Spanjolli Fernando Alonso shpallet kampion me i ri ne historine e Formula 1-shit. Poashtu edhe Renault fiton titullin e konstruktoreve per kete sezon.

Top-10 final i sezonit

1 Fernando Alonso Spanish Renault 133
2 Kimi Räikkönen Finnish McLaren-Mercedes 112
3 Michael Schumacher German Ferrari 62
4 Juan Pablo Montoya Colombian McLaren-Mercedes 60
5 Giancarlo Fisichella Italian Renault 58
6 Ralf Schumacher German Toyota 45
7 Jarno Trulli Italian Toyota 43
8 Rubens Barrichello Brazilian Ferrari 38
9 Jenson Button British BAR-Honda 37
10 Mark Webber Australian Williams-BMW 36

Konstruktoret:

1 Renault 191
2 McLaren-Mercedes 182
3 Ferrari 100
4 Toyota 88
5 Williams-BMW 66
6 BAR-Honda 38
7 Red Bull Racing 34
8 Sauber-Petronas 20
9 Jordan-Toyota 12
10 Minardi-Cosworth 7

___

Te shohim se cdo na sjell viti tjeter, ne nje interviste Shumi kishte thene se nuk largohet nga F1 pa mundur Raikonenin dhe Alonson.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://start.go-forum.net
 
Bie perdja nė Formula 1 -
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Sporti dhe Sportėdashėsit :: Formula 1-
Kėrce tek: