ForumPortalliPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Rossi, mrekullia e shtate

Shko poshtė 
AutoriMesazh
WtOolS
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 337
Registration date : 09/01/2008

MesazhTitulli: Rossi, mrekullia e shtate   Fri Jan 11, 2008 4:33 pm

SEPANG (Malajzi), 25 shtator 2005 - Valentino Rossi eshte kampioni i botes per te shtaten here ne historine e garave me motora. Pezarezi i Yamahas ia arriti fale vendit te dyte te zene ne Cmimin e Madh te Malajzise, gare e fituar nga protagonisti i ektij fund-sezoni, Loris Capirossi.

Ishim mesuar te shikonim Doktorin te monopolizonte skenen duke i bere te tijat keto fitore. Por sot Vale gjeti para vetes nje Ducati te jashtezakonshem dhe nje Capirossi shume te perqendruar dhe ne forme.

Valevitja e flamurit bardhezi(me katrore) ka shenuar edhe fillimin e festimeve te triumfit te shtate te Valentinos. 7, sic jane 7 xhuxhat me te cilet Valentino deshi te festonte ne transmetim boteror. Duke prere finishin veshi nje bluze te bardhe me nje numer 7 te stampuar perpara dhe ne mes te pistes arriti u bashkua me tifozet e Fan Clubit te tij te veshur si 7 personazhet e perralles se Walt Disney-t. Pasi u shtri para tyre, iu bashkangjit edhe nje vajze e veshur si Borebardha, e cila nuk mund te mungonte. I kerkojne te filloje Formula 1, i kerkojne Rally, me pak fjale i kerkojne te mahnise serish. Shume e madhe fama mediatike per nje sportist te jashtzakonshem i cili duket se ka kthyer ne normalitet nje seri bemash qe e kane kthyer ne nje figure te pakrahasueshme te sporteve te shpejtesise.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://start.go-forum.net
 
Rossi, mrekullia e shtate
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Engjėll Koliqi: MREKULLIA E SHEKULLIT - IL MIRACOLO DEL SECOLO

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Sporti dhe Sportėdashėsit :: Formula 1-
Kėrce tek: