ForumPortalliPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Arrestohet asistenti juridik i sekretarit tė Odės Ekonomike

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ExTra
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 276
Registration date : 09/01/2008

MesazhTitulli: Arrestohet asistenti juridik i sekretarit tė Odės Ekonomike   Fri Jan 11, 2008 4:24 pm

Prishtinė 08 nėntor - Skėnder Konushevci (1972), asistent juridik i sekretarit tė Odės Ekonomike tė Kosovės (OEK), ėshtė arrestuar tė martėn nė Prishtinė nga pjesėtarėt e Njėsitit pėr Krime Ekonomike, nėn dyshimin se ka bėrė falsifikimin e dokumenteve pėr viza Shengen.
Lajmin pėr arrestimin e Konushevcit e ka konfirmuar zėdhėnėsi i policisė, Veton Elshani. “Policia ka arrestuar sot njė zyrtar tė Odės Ekonomike, pėr shkak tė dyshimeve se nė Ferizaj ka bėrė falsifikimin e formularėve tė zbrazėt pėr sigurimin e vizave Shengen”.
Sipas tė dhėnave tė policisė, Konushevcit i janė konfiskuar nė zyrė disketa dhe kompjuteri, ku dyshohet se ekzistojnė prova pėr veprimtarinė e tij.
Oda Ekonomike e Kosovės, pas lajmit pėr arrestimin e tij, ka vendosur qė ta suspendojė nga puna deri nė kryerjen e hetimeve.
Besim Beqaj, kryetar i OEK-ut, tha pėr “Lajm” se arrestimi i Konushevcit nuk ka tė bėjė asgjė me veprimtarinė e tij nė kėtė institucion . “Arrestimi i Konushevcit nuk ka tė bėjė asgjė me punėn e tij nė OEK. Ajo pėr ēka ėshtė burgosur ka tė bėjė me punėn e tij private jashtė kėtij institucioni. Krejt ajo qė ka bėrė, ėshtė autoriteti qė e ka shfrytėzuar si punėtor i OEK-ut dhe pėrgatitja e tij juridike”.
Hetimet rreth aferės sė vizave kishin nisur tre muaj mė parė. Sipas policisė, gjatė bastisjes sė njė shtėpie private nė Ferizaj ishin gjetur prova se aty pėrgatiteshin dokumente tė falsifikuara, me tė cilat qytetarėt pajiseshin me viza Shengen, pėr tė cilat Konushevci dhe bashkėpunėtorėt e tij merrnin nga 2 000 deri 2 500 euro.
Sipas tė dhėnave tė policisė, Konushevci dyshohet tė jetė furnizues i dokumenteve nė kėtė zyrė private nė Ferizaj, tė cilat pastaj u shiteshin qytetarėve. Po ashtu, sipas tė dhėnave tė policisė, janė mbi 50 raste tė gjetura tė falsifikimit tė dokumenteve nė tė cilat Konushevci ka bėrė falsifikimin, plotėsimin dhe futjen e shėnimeve jo tė sakta nė dokumente origjinale.
(s. haxhiaj)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Arrestohet asistenti juridik i sekretarit tė Odės Ekonomike
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Masakėr nė Durrės, i kėrkuari Dritan Dajti vret 4 policė e 1 civil, arrestohet i plagosur
» AKR premton 7 pėr qind ngritje ekonomike dhe 30 mijė vende pune
» Ndue Marku: A mud te reduktohet kriza ekonomike e Gereqise ne nje krize sociale te shoqerise.....

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Sporti dhe Sportėdashėsit :: Formula 1-
Kėrce tek: