ForumPortalliPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 TK-ja dhe dogana bėjnė marrėveshje mirėkuptimi

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ExTra
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 276
Registration date : 09/01/2008

MesazhTitulli: TK-ja dhe dogana bėjnė marrėveshje mirėkuptimi   Fri Jan 11, 2008 4:22 pm

Prishtinė, 10 prill – Qytetarėt e Kosovės pėr dėrgesat qė u vijnė nga jashtė nuk kanė nevojė qė paraprakisht tė marrin njė dėshmi nė Aeroportin e Prishtinės, por e tėrė procedura e zhdoganimit do tė kryhet nė Postėn e Kosovės. Kėtė lehtėsi qytetarėve ua mundėson memorandumi i mirėkuptimit, tė cilin tė hėnėn e nėnshkruan Rafet Jashari, drejtor i Postės sė Kosovės, dhe Naim Huruglica, zėvendėsdrejtor i Shėrbimit Doganor tė UNMIK-ut.
Tė gjitha dėrgesat postare, me vlerė mbi 175 euro, do tė doganohen nė Qendrėn Transite Postare nė Fushė-Kosovė. Qytetarėt mė nuk do tė kenė nevojė qė formularin doganor ta marrin nė Aeroportin e Prishtinės, por kėtė punė do ta kryejė Posta e Kosovės. (P.M.)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
TK-ja dhe dogana bėjnė marrėveshje mirėkuptimi
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Berisha nė Kosovė marrėveshje ndėrshtetėrore
» Ēfarė pėrmbante Marrėveshja ndėrmjet Ahmet Zogut dhe Nikolla Pashiē?!
» Lavdrim Muhaxheri duke e marrė nė pyetje djalin qė e ekzekutoi me antitank (Video +18)
» Bahri Rashica:Na ka marrė malli
» Acarohen marrėdhėniet Greqi-Shqipėri, helikopterėt fuluturojnė nė kufi

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Sporti dhe Sportėdashėsit :: Formula 1-
Kėrce tek: