ForumPortalliPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Hyrja e Galerisė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ExTra
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 276
Registration date : 09/01/2008

MesazhTitulli: Hyrja e Galerisė   Wed Jan 09, 2008 11:15 am

Pėrshėndetje dhe Mirėseardhje nė Galerinė Virtuale tė Piktorėve Shqiptar.

Nė kėtė nėnforum tė Artit ēdokush ėshtė i ftuar qė tė sjelli punimet vetjake nė pikturė, dhe t'i ndaj midis pjesėmarrėsve tė forumit. Kėtu mund tė thoni diēka rreth personit tuaj, rreth jetės tuaj, por edhe rreth historisė sė secilės pikturė, dhe ēfarė ajo paraqet pėr ju emocionalisht. Kėtu mund tė keni besim tė plotė ndaj stafit tė FSHsė, dhe ndaj mbrojtjes tuaj si autorė i veprave vetjake. Gjithashtu kėtu mund tė merrni edhe komentet dhe kritikat nga antarėt artdashės tė forumit.

Kjo Galeri i pėrkushtohet piktorėve Shqiptarė qė ndodhen anembanė botės, dhe pėr ta mbajtur gjallė Artin Shqiptarė. Gjallėria qė sjellin pikturat tuaja si tėrėsi ėshtė tepėr jetike pėr tė sjellur kritikat dhe komentet ndaj pikturave tė Artistėve tanė, dhe gjithashtu pėr ta mbajtur gjallė kėtė fole tė Piktorėve Shqiptarė.

Nė kėtė Galeri mund tė sillni materjale tė piktorėve qė keni djeni, por gjithnjė nėse diēka e tillė ėshtė me pėlqimin e tyre. Nėse nė faqen e internetit tė ndonjė piktori Shqiptarė ndalohet shprehimisht shkėputja e pamjeve tė pikturave me copy/paste, at'herė kėto pamje ėshtė mirė qė t'mos postohen nė Forum. Nė ktė rastė mund tė sillni linkun e faqes, dhe ne mund tė diskutojmė pėr to nga faqja ku ndodhen. Nėse ju keni njohuri pėr ndonjė piktor Shqiptarė, pėr jetėn e tij/saj, ose pėr stilin qė ky Piktorė pėrdor, jeni mėse tė ftuar t'i postoni kėtu.

Nė Forumin Shqiptar, e drejta e autorit ėshtė e rezervuar, ndaj mund tė keni mirėbesimin e plotė tė komunitetit tonė. Kur tė postoni imazhet e pikturave, dua t'ju kujtoj se madhėsia maksimale e fotove qė lejohet ėshtė 600x600 piksela, dhe ajo nė memorie ėshtė 100kb. Gjithashtu, megjithėse shumė tema mund tė mos marrin shumė pėrgjigje, ato do tė vizitohen prap nga shumė vizitorė. Shumė prej tyre preferojnė veēse t'i vėshtrojnė.

Tani veēse mbahuni fort nė karrigen e kompjuterit tuaj, njė kafe ose ēaj nė dorėn tjetėr, dhe veēse shijo Galerinė e Piktorėve Shqiptarė!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Hyrja e Galerisė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Kultura :: Arti Shqiptar-
Kėrce tek: