ForumPortalliPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Nė rast se Kosova pranohet nė FIBA, Kupa e Promocionit sikur

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ExTra
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 276
Registration date : 09/01/2008

MesazhTitulli: Nė rast se Kosova pranohet nė FIBA, Kupa e Promocionit sikur   Fri Jan 11, 2008 4:09 pm

Erolld Belegu, kryetar i Komisionit tė Pėrkohshėm tė Federatės sė Basketbollit tė Kosovės (FBK), e ka takuar nė Shqipėri drejtorin ekzekutiv tė FIBA Europe, Nar Zanoli, ku ėshtė mbajtur Kupa e Promocionit. Belegu dhe sekretari i Komisionit, Isuf Lumi, kanė takuar drejtues tė FIBA Europe, me ē’rast i kanė njoftuar ata pėr basketbollin e Kosovės. Sipas Belegut, ky ishte vetėm njė prezantim.
“Ne kemi bėrė njė njoftim rreth basketbollit kosovar dhe e kemi shikuar mundėsinė e pėrgatitjes pėr pranim tė shpejtė nė FIBA. Normalisht, e kemi ditur se nė kėtė takim nuk do tė na mundėsohet menjėherė pranimi nė FIBA, por ne thjesht kemi bėrė njė prezantim dhe njoftim. Po ashtu, e kemi pėrgatitur edhe njė video cd (DVD) mbi informatat pėr basketbollin e Kosovės, njė informim tė pėrgjithshėm, si dhe njė shkresė qė i kemi bėrė FIBA Europe”, tha Belegu, i cili personalisht ka biseduar me Zanolin.
“Ka qenė takim i frytshėm dhe ata janė informuar shumė pėr Kosovėn, meqė kanė pasur shumė pak informata pėr ne. Zanolin ka qenė shumė i kėndshėm nė bisedime, madje nė rast se pranohemi kemi biseduar edhe pėr mundėsinė qė nė vitin 2008 tė jemi ne organizator tė Kupės sė Promocionit”, tha Belegu, i cili ka pasur takime edhe me komisarin e garave tė FIBA Europe dhe zyrtarė tė tjerė tė kėtij asociacioni. Atij, madje, i ėshtė premtuar se do tė shikohet materiali.
Takimi i ekspeditės kosovare me zyrtarė tė FIBA-s, seksioni i Evropės, ėshtė mundėsuar falė Kupės sė Promocionit, tė mbajtur kėto ditė nė Shqipėri. Me zyrtarėt e FIBA-s kishte pasur takime edhe ish-kryesia e mėparshme e FBK-sė, tė cilėt edhe kishin bėrė kėrkesa disa herė pėr pranim nė FIBA Europe, ndėra rastin e patėn ngritur edhe nė Gjyqin ndėrkombėtar arbitrar tė sportit, por pa ndonjė sukses.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Nė rast se Kosova pranohet nė FIBA, Kupa e Promocionit sikur
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Murat Jashari: Kosova drejt humnerės
» Ramiz Dėrmaku:KOSOVA, TAHIR ZEMAJ DHE KORBAT E KOMBIT
» Rastėsia e Bashės, u martua nė 8 maj nė sallėn e Bashkisė
» Foto tė ndryshme dhe lule
» ME GRYKĖ PUSHKE KĖNDON KOSOVA

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Sporti dhe Sportėdashėsit :: Basketboll-
Kėrce tek: