ForumPortalliPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 A LA pA kufom te bIrin..

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ExTra
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 276
Registration date : 09/01/2008

MesazhTitulli: A LA pA kufom te bIrin..   Fri Jan 11, 2008 3:25 amDrogomisht/Kėrēovė, 9 janar - Shefija Jakupi, e cila akuzohet nga autoritetet gjermane se ka vrarė bashkėshortin e saj 58-vjeēar, Abaz Jakupi nė Dyseldorf tė Gjermanisė, ėshtė kthyer nė vendlindje nė Kėrēovė dhe ka qėndruar nė shtėpinė e saj deri para disa ditėsh. Kėshtu konfirmojnė tė afėrmit e Abazit tė ndjerė, sipas tė cilėve, ajo ėshtė larguar nga shtėpia dhe akoma nuk dihet vendndodhja e saj. Pėr vendndodhjen e Shefijes nuk dinė as anėtarėt e familjes sė saj nė fshatin Zajaz.
Sipas tė afėrmve tė Abazit, nė Drogomisht tė Epėrm, arsyeja e zėnkave tė shpeshta bashkėshortore qė kishte pasur ky ēift mund tė jetė njė lidhje intime qė ajo e ka pasur me njė inspektor maqedonas. Madje sipas disa pohimeve tė familjarėve qė dėshirojnė tė mbeten anonim, inspektori mund tė ketė ndihmuar edhe strehimin e bashkėshortes sė Abazit, e cila dyshohet se ėshtė kthyer nė vendlindje menjėherė pasi e ka kryer krimin.
Abaz Jakupi ėshtė i lindur nė fshatin Drogomisht i Madh, por me banim nė Kėrēovė. Nga tė gjithė njihet si njeri i urtė dhe punėtor i zellshėm, qė ishte dėshmuar edhe nė punėn e shoferit profesionist nė Dyseldorf tė Gjermanisė. Me paratė e kurbetit, para 16 vitesh ai kishte ndėrtuar njė shtėpi nė Kėrēovė, ku i kalonte pushimet e verės sė bashku me tre fėmijėt e tij. Kushėriri i tij i parė, Salif Jakupi, duke pritur pėr ngushėllime njerėzit e shumtė qė kishin dėgjuar pėr rastin, thotė se Abazi ishte shumė i butė dhe miqėsor, jo vetėm me familjen, por edhe me fqinjėt dhe shokėt e tij nga rrethi i Kėrēovės.
"Nga momenti qė morėm lajmin pėr masakrimin e tij, po pėrjetojmė njė dhembje tė madhe dhe jemi tė prekur thellė nga rasti, i cili nuk mbahet mend tė ketė ndodhur nė kėto anė", shprehet Salifi, tė cilin e mbėshtesin edhe tė tjerėt duke pohuar se Abazi ishte njeri shumė i sjellshėm, si nė familje ashtu edhe nė fshat, dhe qė vizitonte familjarėt sa herė qė vinte pėr pushime nė vendlindje.
"Pėr rastin kemi dėgjuar pėrmes mediumeve, ndėrsa kėto informacione i ka konfirmuar edhe vėllai i Abazit, i cili nga Italia menjėherė ka udhėtuar pėr nė Gjermani ku ndodhi rasti", thotė Salif Jakupi. Ky ėshtė njė rast i rėndė qė nuk e mban as toka e as qielli, shprehen tė afėrmit e Abazit tė viktimizuar nė Dyseldorf tė Gjermanisė. Nga njerėzit qė ishin mbledhur aty, kuptuam se ēifti bashkėshortor edhe nė tė kaluarėn ka pasur zėnka nė mes veti. Ata pohojnė se bashkėshortja Shefija, dy herė radhazi ka tentuar ta vriste burrin e saj para se ta masakronte nė Gjermani. Sipas tyre, pas tentimit pėr ta helmuar, ajo para tre muajsh, nė shtėpinė e tyre nė Kėrēovė, gjatė njė zėnke e kishte goditur Abazin me ēekan nė kokė, por kishte shpėtuar gjallė falė intervenimin tė vajzės sė tij.
Ndryshe, sipas autoriteteve gjermane tė rendit, Shefija pasi e kishte vrarė Abazin, nė shtėpinė e tyre nė Dyseldorf tė Gjermanisė, pjesėt e trupit i kishte hedhur nė guacėn e banjės.

MPB-ja pa informata pėr Shefijen
Ministria e Punėve tė Brendshme e Maqedonisė nuk ka asnjė informacion se nė vend po fshihet Shefije Jakupi, pas sė cilės po kryen hetime policia gjermane. Ndėrkaq zėdhėnėsi i kėsaj tė fundit, Andre Hartvik pohon tė kundėrtėn.
"Zonja ėshtė nė Maqedoni, nė njė fshat 120 kilometra nė jug tė Shkupit, nė afėrsi tė kufirit tė Maqedonisė me Greqinė", ka deklaruar zėdhėnėsi i policisė sė Berlinit.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Silver WoLF
I thjesht


Numri i postimeve : 2
Registration date : 11/01/2008

MesazhTitulli: Re: A LA pA kufom te bIrin..   Fri Jan 11, 2008 9:14 am

A e pat bre masi kishte ardh ktu ajo kishte shku n'spital edhe ato tet smuntit ka mendja se e ka dit se weq qashtu munet me u msheh!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
A LA pA kufom te bIrin..
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Hilmi Saraēi: Vrasja e luftėtarėve tė Ballit Kombėtar
» yli Gaxholli: MAMA MOS ME LER...PRITE BIRIN

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Informacione & Diskutime te ndryshme :: Lajme Ditore-
Kėrce tek: