ForumPortalliPytsoriKrkoRegjistrohuLista AntarveGrupet e Antarveidentifikimi

Share | 
 

 mIRC ( Internet Relay Chat ) Dhe disa kommanda!!!

Shko posht 
AutoriMesazh
WtOolS
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 337
Registration date : 09/01/2008

MesazhTitulli: mIRC ( Internet Relay Chat ) Dhe disa kommanda!!!   Thu Jan 10, 2008 6:37 pm

mIRC është mometalisht nje prej klient Chat me te poblikuar ne kohen e sotme dhe mIRC e mundeson qe personat te kontakotojn njeri tjetrin mbaz Kanalev, Kommandatë mIRC-ut --->>>


Kodi:
/Join #Emrikanalit – Mundeni te futeni ne nje Kanal

/Leave #Emrikanalit – Mundeni te dilni nga Kanali

/Invite Nickname #Emrikanalit – Mundeni te Thrrisni nje Antar tjeter ne Kanalin ku gjendeni ju...

/Join Invite - Nese një shok ju ka ftu tek nje kanal tjeter ateher mundeni me ket te hyrni

/me Mesazhijuaj – Mundeni te ktheni përgjigje të tregoni se qka jeni tu bër

/Msg Nickname Mesazhijuaj – Me ket kommand mundeni te dergoni Mesazh privat

/Msg #Emrikanalit Mesazhijuaj – Kjo kommand ju mundeson qe te Dergoni gjith Kanalit nje Mesazh

/Query Nickname – Mundeni te bisedoni Privat me nje Antar

/Whois Nickname – Informacionet e nje Antarit qe kerkoni ju

/Nick Nicknametjeter – Mundeni te ndryshoni Nickname (Emrin) e juaj

/List – Ju lajmroj gjitha kanalet qe gjinden ne server (Tregon)

/List [-Min #][-Max#] – Me ket Kommand mundeni ti radhitni Kanalet me Antar e përcaktuar

/DNS Nickname – Të Lejon të dijsh IP-n e Pordorusit

/quit – Ndal linjen

/Quit Motivijuaj – Shkruan për sa don te del nga kanali

/Away[Mesazhi nese jeni i nxër] – Mundeni te shenoni nje Mesazh pse nuk gjindeni në Chat

/Info – Ju tregon Informacinet e serverit qe jeni i lidhur

/Admin – Cili është Administratori Dhomes?

/Kick – Veq për Operatoret – Për te Kick (Perjashton) një Person

/Kill – Për te Kill (përjashton ne menyr te fort) një Person

/Names – Të tregon Personet qe jan të Padukshem

/Mode #Emerkanali +o Nickname – Ja jepeni Grandimin e OP

/Mode #Emerkanali +o Nickname – Nese ka Grand mundeni te hekeni me ket

/Mode #Emerkanali –o Nickname – Ja fshin symbolin @ e personi te percaktuar

/Mode +B Nickname – Përjashton Nickname qe nuk mundet te kthehet perseri

/Mode –B Nickname – E Lejon Nickname të Rikthehet Përseri

/Mode #Emerkanali +I – Ne Kanal behet invite vetum ku munden te hyjn Antaret qe I thrret

/Mode #Emerkanali –I – Heke Menyren e Invite

/Mode #Emerkanali +M – Munden të Shkruajn vetum ata qe e kajn Gradimin e Operatorit

/Mode #Emerkanali –M – Heke menyren e sapopermendur.

/Mode #Emerkanali +P – Kthen në Kanal Privat

/Mode #Emerkanali –P – Kthet në Kanal Publik

/Mode #Emerkanali +S – E Ndal kommanden /List

/Mode #Emerkanali –S – Ven ne Funksion Koammanden/List

/Mode #Emerkanali +K Password – Mundeni te Futeni ne Kanal vetum me Fjalkalim (Passwort)

/Mode #Emerkanali –K Password – Mundeni te Futeni ne Kanal pa Fjalkalim (Password)

/Mode #Emerkanali +(numer) – E Përcakton Kushtin Maksimum te hyrjes

/Mode #Emerkanali –(numer) – E Hek Kushtin maksimal te hyrjes

/Mode #Emerkanali +N – Nuk pranoj Mesazhet qe vijn prej Jashtë

/Mode #Emerkanali –N – Lejon Dergimin e Mesazhav qe ju dergojn nga jasht
Mbrapsht n krye Shko posht
Shiko profilin e antarit http://start.go-forum.net
 
mIRC ( Internet Relay Chat ) Dhe disa kommanda!!!
Mbrapsht n krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» DISA ASPEKTE T EPIKS HISTORIKE N KNGT POPULLORE SHQIPTARE
» Disa nga shenjat dalluese ose normat e zhvillimit te komunikimit te nje femije normal nga mosha 0-5 vjec.
» Vera Kurti:Dhimbjet e mesit dhe disa keshilla per ti lehtesuar ato..!
» Anton Nik Berisha: Rreth disa shkarjeve t dr. Shaban Sinanit pr kngt tona kreshnike
» Vera Kurti: DISA STRATEGJI NE NDIHME TE NXENESVE ME ADHD....

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi
 :: CHat Programe :: MIrC Programe-
Krce tek: