ForumPortalliPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Celular me dy fytyra nė variantin kinez

Shko poshtė 
AutoriMesazh
WtOolS
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 337
Registration date : 09/01/2008

MesazhTitulli: Celular me dy fytyra nė variantin kinez   Thu Jan 10, 2008 6:18 pmKinezėt edhe njė herė kanė dėshmuar se mund tė punojnė krejt atė ēfarė shohin. Kjo mė sė shumti ėshtė vėrtetuar me pajisje tė shumta tė klonuara nga teknologjia informuese dhe komunikuese.
Telefonat celularė, mund tė thuhet se janė specialiteti i tyre, e dėshmia mė e re ėshtė kopjimi fantastik i modelit, Shuang Mian Yi Ren V8.

Pas kėtij emri fshihet kopja e pėrsosur e modeleve tė Samsungut F300 e F500. Sikur edhe origjinali, ky model po ashtu ka dy fytyra. Pjesa e tij e pėrparme i dedikohet funksioneve tė zakonshme tė telefonave celularė (bisedave, dėrgimit dhe pranimit tė mesazheve me tekst dhe tė tjera), derisa pjesa e pėrparme i dedikohet funksioneve tė tij multimediale. Sipas dukjes, siē ėshtė rasti tek modeli i Samsung-ut, pjesa e prapme tė kujton player-in e muzikės tė popullarizuar tė Apple-it, iPod.

Mund tė thuhet qė pjesa e prapme ėshtė punuar nė mėnyrė tė pėrsosur, e ndoshta pėr kualitet ia kalon edhe zgjidhjes qė i ka bėrė Samsung. Me opsionet muzikore udhėhiqet nėpėrmes butonit navigues (si te iPod-i). Funksionet multimedial pėrfshijnė audio-palyer pėr riprodhim tė pėrmbajtjeve nė formatin MP3 dhe riprodhim tė pėrmbajtjeve video nė formatin MP4. Tė dy fytyrat e telefonit kanė display TFT LCD, me ē’rast nė pjesėn e pėrparme ėshtė njė ekran mė i vogėl me diagonale prej 1.4 inēėsh, pėrderisa nė pjesėn e prapme mė i madh, me diagonale prej 2.4 inēėsh.

Telefoni i pėrket modeleve GSM. Pėrmban kamerė tė integruar me rezolucion solid prej dy megapikselėsh, e pėr tė zmadhuar memorien e brendshme ekziston qasje pėr kartelėn e formatit microSD. Sė bashku me telefonin jepet edhe kartela me kapacitet prej 128 MB, bateria pėr mbushje, mbushėsi, kablloja pėr lidhje dhe udhėzuesi pėr pėrdorim.

Ajo ēfarė ėshtė mė e ēuditshmja dhe mė tėrheqėsja tek ky modeli ėshtė pikėrisht ēmimi. Ėshtė shumė mė i lirė sesa origjinali nga Samsungu, i cili ėshtė rreth 300 dollarė amerikanė, ndėrsa ky vetėm 131 dollarė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://start.go-forum.net
 
Celular me dy fytyra nė variantin kinez
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» "Gjenerali" i Kadaresė dhe "Shoku Zylo" i Agollit kapėrcejnė Murin Kinez

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Informacione & Diskutime te ndryshme :: Lajme Ditore-
Kėrce tek: