ForumPortalliPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Audio spam – kėrcėnim i ri i internetit

Shko poshtė 
AutoriMesazh
WtOolS
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 337
Registration date : 09/01/2008

MesazhTitulli: Audio spam – kėrcėnim i ri i internetit   Thu Jan 10, 2008 5:37 pmPėr t’i anashkaluar filtrat pėr spam, spamerėt kanė provuar qė tė gjitha: sė pari i kanė ndryshuar fjalėt kyēe, duke zėvendėsuar shkronjat e caktuara me numra, pastaj kanė kaluar nė fotografi, tė cilat sot i gjejmė nė e-mailat e padėshirueshėm. Taktika mė e re e spamerėve tash ėshtė – dėrgimi i dosjeve audio.
Parimi ėshtė shumė i thjeshtė: pranuesi merr njė e-mail i cili nė bashkėngjitje ka dosje nė format MP3, zakonisht tė emėrtuar me ndonjė emėr tėrheqės qė tė nxis shfrytėzuesit ta hap. Emrat e shpeshtė tė cilėt pėrdoren janė: oursong.MP3, weddingsong.MP3; santana MP3, sayyousayme.MP3, smashingpumpkins MP3, bbrown.MP3, bspears.MP3, beatles.MP3, answeringmachine.MP3, coolringtone.MP3 si dhe listentothis.MP3.

Duke ditur qė dosjet MP3 nuk paraqesin rrezik nga virusi, shumė shfrytėzues do tė hapin dosjen, e cila nė vend tė muzikės ka porosi, tė cilat mė sė shpeshti ju bėjnė thirrje tė investoni para nė ndonjė aksion tė pavlerė. Spameri, i cili posedon mijėra aksione tė tilla, pret qė ndonjėres prej tyre t’i rritet ēmimi dhe atėherė e shet mė shpejt dhe mė mirė pėr para tė majme


Qė vet e-maili tė mos jetė tepėr i madh, spamerėt pėrdorin nivel tė madh tė kompresionit tė dosjes, ashtu qė tė mos ngarkojė inboxin tuaj; mirėpo sigurisht do tė ju ngrit nervat kur tė filloni tė pranoni mijėra porosi tė tilla. Sipas disa tė dhėnave, ky lloj i spam-it veēse pėrbėn 10 pėrqind tė trafikut tė pėrgjithshėm tė spam-it, e mund tė pritet qė kjo shifėr tė rritet dukshėm nė tė ardhmen.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://start.go-forum.net
 
Audio spam – kėrcėnim i ri i internetit
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Anė tė mira dhe mė shumė pasoja negative

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Informacione & Diskutime te ndryshme :: Lajme Ditore-
Kėrce tek: